1397/7/14 | 15:13 | 73 | 0

عملیات مناسب سازی در محدوده خیابان نلسون ماندلا اجرا شد

عملیات مناسب سازی در محدوده خیابان نلسون ماندلا اجرا شدبه گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3، مصطفی سلیمی شهردار این منطقه گفت: عملیات مناسب سازی تمامی تقاطع ها در خیابان نلسون ماندلا از میرداماد تا اسفندیار با خیابانها و کوچه های مرتبط اجرا شد به عنوان مثال این عملیات تقاطع شهید ستاری که دارای اختلاف سطح زیادی بود به شکل کاملا فنی، اصولی و منطقی مناسب سازی شد.

وی ابراز داشت: نکته حائز اهمیت این است که پیش از عملیاتی کردن طرح مناسب سازی، تمامی تقاطع ها به لحاظ میزان خرابی برداشت شده و توسط مهندسین واحد دفتر فنی، نقشه ی اجرایی آن طراحی و سپس به پیمانکار دستور کار داده شد تا بدین گونه با کمترین هزینه، مناسب ترین و فنی ترین کارممکن انجام شود. 

شهردار منطقه 3 اظهارداشت: در فاز دوم اجرای طرح مناسب سازی معابر این منطقه بنا داریم که با میزان اعتبار باقیمانده، تقاطع های خیابان نلسون ماندلا تا تقاطع شهید مدرس مناسب سازی انجام نمائیم. 
سلیمی  افزود: پس از پایان مناسب سازی خیابان نلسون ماندلا، براساس مطالعات و بازدیدهای میدانی انجام گرفته، به ترتیب الویت میزان خرابی، اصلاح و مرمت پیاده روهای خیابانهای اصلی منطقه انجام خواهد شد.  

در ادامه امیرهوشنگ گل محمدی معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 3 تصریح کرد: بر این اساس میزان خرابی و وضعیت مناسب سازی خیابان های پاسداران، شریعتی، ولیعصر(عج)، دولت، میرداماد برداشت شده ولی از آنجایی که حجم کاری با میزان اعتبارات همخوانی و تطابق ندارد. لذا اجرای این عملیات در معابر اولویت بندی شد و به همین علت برای شروع کار، مرمت خیابان نلسون ماندلا بدلیل شیب زیاد انتخاب شد تا بدین وسیله مشکل تردد شهروندان در این محدوده کاهش یابد. 

وی درخصوص کیفیت عملیات مناسب سازی تاکید کرد و ادامه داد: مناسب سازی معابر فوق شامل بهسازی تقاطع ها، اجرای مسیر نابینایان و همسطح سازی ویژه معلولین و سالمندان است. 

گل محمدی اظهار داشت: برای بحث مناسب سازی ساختمان ها، معابر و پارک ها باید بودجه اختصاصی در نظر گرفته شود در حال حاضر بودجه ای که برای این امر در نظر گرفته شده بسیار ناچیز است و با شرح وظایفی که برای آن تعریف می شود بعضا تکافوی امر مناسب سازی را نمی کند. 

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه 3  افزود: توسعه و نهادینه کردن طرح های مناسب سازی در معابر، تقاطع ها، پارکها، ساختمان ها و بطور کلی در شهر تهران نیازمند ردیف بودجه ای متناسب است و در کنار آن تیم نظارتی  از طرف ستاد مناسب سازی باید بر روند هزینه کرد بودجه های تخصیصی نظارت کامل داشته باشند، لزوم تشکیل کارگروه مناسب سازی در مناطق در حصول به این هدف کمک شایانی می نماید که این منطقه طی جلسات برگزار شده در قالب این کمیته اقداماتی را در این راستا به انجام رسانده است و در آینده هم مصوبات اجرائی دیگری را خواهد داشت.  

وی ادامه داد: همراهی پلیس در اجرای فعالیت های عمرانی که به علت کاهش تردد در معابر و تقاطع ها عموما در شب هنگام اجرا می شود بسیار حائز اهمیت است

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: فنی عمرانی مناطق

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print