مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب

  • پیمانکار: 1- قرارگاه قائم (اوايل سال 90 قطع همکاری شد) 2- شركت كاشالوت (نيمه دوم سال 90 انتخاب شد) 3- شركت آهاب (دی ماه سال 90 انتخاب شد) 4- شركت ماشين سازی اراك (بهمن ماه سال 90 انتخاب شد) 5- كلان دشت البرز
  • مشاور: مهندسين مشاور GMP آلمان و نقش جهان پارس
  • کارفرما: سازمان سرمايه گذاری و مشاركت های مردمی شهرداری تهران
  • تاریخ شروع پروژه: شهریور 1390
  • تاریخ افتتاح: اردیبهشت ماه 1395 ( همزمان با بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران )
  • آدرس پروژه: آزادراه تهران- قم، روبروی آستان حضرت امام خمینی (ره) و در ضلع جنوبی دانشگاه شاهد
مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب

 
%

مشخصات فنی پروژه

شهرداری تهران پس از سالها مطالعه، زمینی حدود 160 هکتاری واقع در آزادراه تهران- قم، روبروی آستان حضرت امام خمینی (ره) و در ضلع جنوبی دانشگاه شاهد را برای احداث شهری نمایشگاهی برگزید. این نمایشگاه که عنوان بزرگ ترین نمایشگاه بین المللی کشور را به خود اختصاص داده است، امکاناتی چون مجموعه های اداری و سمينارها , تجاری, هتل آپارتمان، پارکینگ طبقاتی و فضاهای سبز را در خود جای داده است. پشتوانه غنی معماری اسلامی و ایرانی، نقش بسزایی در ساختار مجموعه جدید ایفا کرده و فرم های سنتی به زبان مدرن در این هم سازی ، آینده ای روشن را نوید می دهند. فرم معماری به کار گرفته شده در این نمایشگاه مظهر تحرک، پویایی، هماهنگی و توسعه مطرح شده است. نمایان بودن ساختار ساختمان ها به صورتی نوآورانه موجب جذابیت آنها شده و مخاطبان را به سیر در درون خود فرا می خواند. فضای مجموعه جدید بر اساس ارتباط نزدیک با مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و دانشگاه شاهد طراحی شده است.


اهداف پروژه

این پروژه از بهترین فرصت های اقتصادی کشور است که با تأمین زمین آن از سوی شهرداري تهران به سرمایه گذاران عرضه شده است. نمایشگاه بین المللی جدید تهران ( شهرآفتاب ) با مرکز تجارت جهانی، هتل ها، باغ های عمومی و میدان مرکزی، به عنوان یک نشانه شهری، پذیرای بازدید کنندگانی از شهر تهران، ایران و سراسر جهان خواهد بود. پشتوانه غنی معماری اسلامی و ایرانی، نقش بسزایی در ساختار مجموعه جدید ایفا کرده و فرم های سنتی به زبان مدرن در این هم سازی ، آینده ای روشن را نوید می دهند. فرم معماری به کار گرفته شده در این نمایشگاه مظهر تحرک، پویایی، هماهنگی و توسعه مطرح شده است. نمایان بودن ساختار ساختمان ها به صورتی نوآورانه موجب جذابیت آنها شده و مخاطبان را به سیر در درون خود فرا می خواند.


af1
af2
aftab12
aftab13
aftab15
aftab18
aftab19
aftab23
aftab24
aftab26

جانمایی روی نقشه GIS

rating
به اشتراک گذاری

برچسب ها: پروژه های پایان یافته شرکت یادمان سازه

  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

نام شما
پست الکترونیک
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی CAPTCHA
کد را وارد کنید
| print