برنده جایزه خشت طلایی 2016

دریافت لوح تقدیر در سومین دوره جایزه جهانی خشت طلایی تهران توسط طرح احیای رودخانه های شهر تهران (2016)

 همزمان با برگزاری مراسم اختتامیه سومین دوره جايزه جهاني خشت طلايي تهران در باغ موزه دفاع مقدس، نتايج ارزيابي هیات داوران اين جايزه بین المللي در 7 محور مختلف اعلام شد که براساس آن طرح احیای رودخانه های پايتخت از سازمان مشاور فني و مهندسي شهر تهران در محور تامین و توسعه زيرساخت ها، امکانات و خدمات ضروری شهر شايسته تقدير شناخته شد.

در اين محور علاوه بر طرح احیای رودخانه های شهر تهران که با شعار پیوند شهر، شهروندان و رودخانه ها شناخته مي شود، پروژه مجموعه پل ها و میدان استقلال اصفهان، پروژه طراحي و احداث میدان "گائه اولنتي" میلان از ايتالیا و پروژه احداث پارک "سوپرکي لن" کپنهاک از دانمارک نیز مورد تقدير قرار گرفتند و 2 پروژه "از خیابان شلوغ و پرترافیک تا بهشت پیاده روی" از وين اتريش و احداث بازارچه اجناس دست دوم در شهر امپنس بارسلونا از اسپانیا موفق به دريافت تنديس خشت طلايي تهران شدند

 

     

در اين دوره از جايزه جهاني خشت طلايي 222 پروژه خارجي از 52 کشور و 351 شهر دنیا و همچنین 361 پروژه داخلي از شهرهای مختلف کشور شرکت کرده بودند که سرانجام از میان آنها 9 پروژه خلاق و کارکردی شهری موفق به دريافت تنديس شده و 32 پروژه نیز ضمن اهدای لوح مورد تقدير قرار گرفتند. هیئت داوران اين جايزه بین المللي متشکل از 12 داور داخلي و خارجي اعم از کارشناسان و متخصصان خبره حوزه شهری بود. در مراسم اهدای جوايز علاوه بر کارشناسان و مديران ارشد شهرداری تهران، شهرداران سارايوو، بعلبک و تعدادی از کلانشهرهای کشور حضور داشتند. لوح تقدير از طرح احیای رودخانه های شهر تهران به مهندس طهمز احمدپور مديرعامل سازمان مشاور فني و مهندسي شهر تهران اهدا شد.
برای اطلاع از طرح برنده احیا رودختانه¬های شهر تهران اینجا کلیک کنید.
برای اطلاع بیشتر در خصوص جایزه بین¬المللی خشت طلایی به لینک زیر مراجعه کنید:

لینک