05/22/2018 - سه شنبه 1 خرداد 1397

ورود اعضا

» معاونت » نهادهای وابسته » شرکت یادمان سازه » درباره ما » معرفی


معرفی

شركت یادمان سازه وابسته به شهرداری تهران در سال 1373 تأسیس شد. این شركت برای مدیریت و ساخت طرح ها و پروژه های بزرگ عمرانی به وجود آمد.

شركت يادمان سازه مجري پروژه مركز ارتباطات بين المللي تهران شامل پروژه هاي برج ميلاد، مركزهمايش هاي بين المللی، هتل، مركز تجارت جهاني و مجموعه هاي جنبي و همچنین مجری پروژه نمایشگاهی بزرگ شهر آفتاب تهران است.

در ابتدای سال 1392 معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، وظیفه نگهداری، تعمیرتخصصی و مقاوم سازی پل های سواره رو شهر تهران را به شرکت یادمان سازه محول نمود.

برای اطلاعات بیشتر به yadman.tehran.ir مراجعه نمایید.


خلاصه فعالیت های شرکت یادمان سازه

شرکت یادمان سازه مجری پروژه تعمیر ، نگهداری و مقاوم سازی پلهای شهر تهران تهران با ابعاد بزرگ و نوع سازه های خاص که به آن الحاق میشود و برای تعمیر و نگهداری پلها و معابر به یک سازمان دهی متمرکز نیاز داشت. در ابتدای سال 1391 معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران برای نگهداری از پلها و معایر پایتخت لایحه ایی در قالب ماموریت جدید شرکت یادمان سازه به شورای شهر فرستاد و شرکت یادمان سازه به عنوان یک سازمان تخصصی برای این موضوع در سال 1392 آغاز به کار کرد.

خلاصه فعالیت های شرکت یادمان سازه

گواهینامه های بین المللی

شرکت یادمان سازه در سال 1387 نائل به اخذ استاندارد SA8000 (مقبولیت اجتماعی) گردید. اخذ این استاندارد برای اولین بار در ایران توسط شرکت یادمان سازه مجری پروژه برج میلاد صورت گرفته است. علاوه بر این استاندارد، شرکت یادمان سازه موفق به پشت سر گذاشتن ممیزی 2000 :ISO9001 برای مدیریت کیفیت، 2004 :ISO14001 برای مدیریت زیست محیطی، 2007 :OHSASI8001 برای مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی و همچنین استانداردهای راهنما ISO10006 برای مدیریت پروژه ISO10005 برای طرح های کیفی سازمان و ISO10014 برای مدیریت بر اقتصاد کیفیت شده و گواهینامه این استانداردها را دریافت کرده است.

در توضیح اخذ این گواهینامه های بین المللی می توان گفت ایزو 9001 بر کیفیت خدمات ارایه شده از سوی شرکت مدیریت می کند و سازمان ها با دریافت این استانداردها اظهار می نمایند که خدمات ارایه شده از سوی سازمان در زمره بهترین خدمات و بر طبق استانداردهای تعریف شده است. همچنین ایزو 14001 بر روی مسائل زیست محیطی ناشی از کار نظارت می کند و دارنده این استاندارد اظهار می کند که نه تنها بر روی محیط زیست تاثیر منفی نمی گذارند بلکه برای بهبود شرایط زیست محیطی تلاش می کنند و از بروز بسیاری آلودگی ها جلوگیری می کنند و در نهایت جنبه ها و پیامدهای زیست محیطی را تحت کنترل دارند. در خصوص استاندارد 18001 هم می توان گفت که این استاندارد ایمنی و بهداشت شغلی محیط کار را مدیریت می کند، یعنی محیطی که کارکنان در آن مشغول فعالیت هستند محیطی ایمن و با حداقل خطرات شغلی است. همچنین کارفرما از سلامت نسبی کارکنان مجموعه خود آگاه است و اما استاندارد SA8000 که برای اولین بار در ایران توسط شرکت یادمان سازه اخذ می شود مسئولیت و مقبولیت اجتماعی سازمان است. به این معنی که شرکت یادمان سازه کلیه مسائل اجتماعی مربوط به کار را تقبل کرده و هیچگونه کار اجباری، کار کودک، رفتارهای سختگیرانه، تبعیض و مسائلی از این قبیل در مجموعه وجود ندارد و مجموعه مطابق با کلیه قوانین و مقررات سازمان جهانی کار و حقوق بشر فعالیت می کند.

این استانداردها توسط یک گروه خبره و با کمک تیم آموزش دیده داخلی مستقر در مجموعه، با گردش اطلاعات، تقویت و همچنین مستند سازی شده است و توسط شرکت بین المللی AENOR مورد ممیزی قرار گرفته است. شعار اصلی این استانداردها بهبود مستمر و مشتری مداری است، اگر چه می توان از این استانداردها برای یک نظارت و مدیریت خوب بر مجموعه استفاده کرد. همچنین به وسیله این استانداردها می توان تضمین های مورد نیاز برای بهره برداری از مجموعه را به همگان ارایه کرد. تلاش های زیاد و مستمری برای استقرار استانداردهای بین المللی در شرکت یادمان سازه صورت گرفته است و امروز با اخذ گواهینامه این استاندارد شاهد به بار نشستن این تلاش ها هستیم.

شرکت یادمان سازه با اخذ این استانداردها موقعیت خوبی در جهان پیدا کرده و با این استانداردها امکان حضور در پروژه های بین المللی را نیز خواهد داشت. گواهینامه SA8000 شرکت یادمان سازه با اعتبار مهمترین مرجع بین المللی مقبولیت اجتماعی (sai) صادر شده و این استاندارد (SA8000) می تواند معیار خوبی در ارتباط با استانداردهای کیفیت، زیست محیطی، ایمنی و بهداشت شغلی باشد، این گواهی برای نخستین بار در ایران و منطقه به شرکت یادمان سازه تعلق گرفته است و دریافت این گواهینامه نشان می دهد که تمامی الزامات تعیین شده در این استاندارد به شکل خوبی در شرکت رعایت شده است. دریافت نشان استاندارد SA8000 می تواند الگوی بسیار خوبی برای سایر شرکت های ایرانی باشد تا به موضوع مدیریت، نیروی انسانی، تامین حقوق کارکنان و مسائل زیست محیطی و مقبولیت اجتماعی توجه بیشتری نشان دهند و الگوی کار خود را ارتقا» بخشند.

 


Iso های دریافتی